"Коли щось здається важким, діліть його на частини, доки одна з них не стане достатньо легко здійсненною. Почніть з неї" (Берні Зігель)

пʼятниця, 5 листопада 2021 р.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІДЛІТКОВІ З САМОВИХОВАННЯ ВОЛІ

       Воля – форма психічного відображення дійсності, яка дозволяє особистості долати перешкоди, досягати суб’єктивно поставленої мети, дає можливість людині регулювати свої дії та психічні процеси, реалізувати здатність до вольової регуляції. Свідома організація і самоорганізація людиною своєї діяльності і поведінки, спрямованої на подолання труднощів при досягненні поставленої мети.

      Прийоми самовиховання волі можуть бути різноманітними, але всі вони включають дотримання наступних вимог:

1.     Починати потрібно зі звички переборювати порівняно незначні труднощі, перешкоди.

2.     Надзвичайно небезпечні будь-які самовиправдання. Це неправда не тільки для інших, але й для самого себе.

3.     Труднощі й перешкоди необхідно долати.

4.     Прийняте один раз рішення завжди має бути виконане до кінця.

5.     Окрему мету необхідно дробити на етапи, намічати найближчі перешкоди, досягнення яких створює умови для наближення до кінцевої мети.

6.     Максимально суворе дотримання режиму дня, розпорядку всього життя.

7.     Систематичне заняття спортом, уміння перемагати труднощі при заняттях фізичною культурою – тренування не тільки мязів, але і волі.

8.      І, мабуть, найголовніше у вихованні волі – це самонавіювання.

Слід памятати, що воля, як і будь-яка інша якість, потребує тренування.

 

Вправи на формування вольових якостей


1.        «На вулиці». Вийшовши з дому, поставте перед собою завдання повернутися через годину (похибка має становити не більше 2 хвилин). Ця вправа вимагає точного розрахунку часу. Установку на тривалість прогулянки можна варіювати від 30 хвилин до 2 годин.

 

2.        «Підйом». Після дзвінка будильника або слів мами: «Підйом!», порахувати до 35 і встати. Щодня зменшувати на 5 і через тиждень встати на рахунок «3». Вправа вважається засвоєною, якщо три тижні поспіль ви встаєте без зривів на рахунок «3».

 

3.        «Фіззарядка». Почати зарядку із 10 хвилин, потім через тиждень додавати по 1 хвилинці й довести її до 17 хвилин. Починати заряду рекомендується приблизно в один і той самий час. Вправа вважається засвоєною, якщо ви виконуєте її 3-4 тижні без зривів.

Немає коментарів:

Дописати коментар