"Коли щось здається важким, діліть його на частини, доки одна з них не стане достатньо легко здійсненною. Почніть з неї" (Берні Зігель)

четвер, 21 січня 2021 р.

 Як перестати дратуватись та зловити Дзен 


Злість, роздратування і спалах гніву може викликати що завгодно – забутий телефон, неправильно припаркована машина сусіда, повільність просування черги, надмірно радісне обличчя колеги… З одного боку, відчувати злість - цілком природно, це базова емоція. З іншого - від вашої нестриманості страждають близькі, та й взагалі постійно скаженіти - важкувато.

Роздратування — це реакція на ситуацію, пов’язану з перешкодою, на яку об’єктивно неможливо відреагувати агресивно, або ж можливо, але на цю реакцію накладена внутрішня заборона.
Стриманість це в принципі соціальний навик: хтось вчиться керувати своїми емоціями (наприклад, заздалегідь оцінюючи наслідки), а хтось не в змозі з ними справлятися. Або не хоче.

Але якщо вам подібний стан заважає, ви розумієте, що тригерів (ситуації, люди, думки, які викликають у вас гострі емоції) для роздратування стає все більше – варто попіклуватись про себе та своє психологічне здоров’я.

Як і в багатьох інших проблемах, одна з причин дратівливості криється в дезадаптивних переконаннях. Саме з ними зазвичай працюють психологи. Пропоную ознайомитись з деякими з них.


Немає коментарів:

Дописати коментар