"Коли щось здається важким, діліть його на частини, доки одна з них не стане достатньо легко здійсненною. Почніть з неї" (Берні Зігель)

вівторок, 30 листопада 2021 р.

Що робити … коли мене весь час ображають, насміхаються?

Це відомо, що для багатьох підлітків немає більшої радості, як подражнити когось, насміхатися або обзивати. Причому, знайти привід для цього завжди не складно – особливості зовнішності, мови, рухів, постави, одяг, наявність окулярів і т.д. і т.п. Як встояти проти цього тиску і залишитися самим собою? Що потрібно робити, щоб «мучителі» залишили тебе в спокої?

Будь впевненим в тому, що кожна людина унікальна, кожне життя – безцінне. І ти також унікальний. Школи не дозволяй зламати себе.
Для того, щоб менше стикатись з такими неприємностями, треба знати і уникати тих місць, де тебе може підстерігати небезпека – це коридори, роздягальні, сходи, туалет (особливо улюблене місце для з’ясування стосунків, бійок і знущань). Можна вибрати час, коли «відвідати» те, чи інше місце, коли там не буде натовпу.
Слід намагатись вибирати коло товаришів, які не практикують такий стиль де спілкування, не ображають, не насміхаються, можуть підтримати тебе. Не треба боятися поділитися своїми проблемами з батьками. Ніхто не буде тебе вважати боягузом чи «маминим синком». Адже іноді справді буває, що втручання батьків – це єдиний спосіб припинити знущання.
Коли людина сама собою незадоволена, не поважає себе, тоді їй здається, що можна вирости в своїх очах через приниження іншого. Саме це частіше стоїть за показною «СМІЛИВІСТЮ» тих, хто ображає.
Не забувай, що все робиться для того, щоб ти втратив внутрішню рівновагу, де розсердився, страждав, плакав, нервував.
Адже той, хто ображає, чекає саме цього – подивитись, як ти страждаєш. Твої випади у відповідь, злість чи крики, сльози в очах тільки посилять бажання продовжувати в тому ж стилі. Не давай їм задоволення побачити, що вони тебе «дістали». То, може, не треба робити те, чого він так добивається?
Часто найкращим способом примусити когось залишити тебе в спокої – просто не звертати на нього увагу. Невже ти такий чутливий до його думки про тебе? Наскільки все те, що ти чуєш в свою адресу об’єктивне? Ти сам знаєш, який ти є – гідний поваги і нормального поводження з собою. Можна поставитись до ситуації з гумором. Спробуй відповісти добром на зло.
Отже бажання насміхатися над кимось виникає частіше у невпевнених у собі, заздрісних людей, які не дуже високо себе цінують. Чи варто тобі втрачати душевну рівновагу і самоповагу тільки через те, що цього немає у якогось хлопця чи дівчини?
Вибирай собі хороших і мудрих друзів. Хто з мудрим спілкується – мудрішає сам. Разом зі своїми друзями – ви сила, яка може вистояти і перебороте труднощі.
Ось вам невеличкі поради. Скористатися ними чи ні, ваше право. Але я впевнена, що ви навчитеся долати труднощі. Перешкоди існуватимуть завжди, і чим швидше ми навчимося їх долати, тим більші проблеми ми зможемо вирішити в майбутньому.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар